Яку підкладку вибрати?

Яка краще підкладка: вибираємо

Еслі раніше робили ремонт на десятиліття, то сьогодні – в кращому випадку надовго. І зовсім не тому, що виконують будівельно-ремонтні роботи неякісно, а тому що матеріал з дня на день стає все краще, яскравіше і привабливіше. Одного тільки ламінату стільки різновидів, що не завжди легко визначитися з вибором. При цьому дуже часто упускається з виду питання вибору підкладки, адже саме від неї великою мірою залежить термін служби ламінату, його зовнішній вигляд, а також мікроклімат в самому приміщенні.

Особливості укладання ламінату і роль підкладки в цьому процесі:

Будь-який виробник ламінату не дає ніяких гарантій, якщо їх продукція укладається без підкладки. А все тому, що цей вид підлогового покриття монтується за допомогою спеціальних замків, які забезпечують міцність всій площині покриття. Але коли навантаження зосереджується в одному місці, ця міцність втрачається.
Наприклад, кожен наш крок приймає вага всього тіла на п'ятку, тобто в одну конкретну точку, а якщо ця п'ята має під собою тонкий каблук – взагалі біда. Щоб уникнути поломки замкових з'єднань, потрібно демпферний шар, який пом'якшував навантаження в даній точці і розподіляв її на більш широку зону. Цю мету допомагає досягти укладання підкладки під ламінат, яка бере на себе деяку частину тиску і, отже, послаблює вплив на замки. Тому можна багато говорити про переваги або недоліки того чи іншого виду підкладки, але не можна виключати її з технології монтажу ламінату.
Здавалося б, як може м'яка й тендітна прошарок захищати досить міцний матеріал підлогового покриття? Але адже навіть самі міцні чоловіки потребують підтримки ніжного і прекрасної статі, завдяки чому багаторазові життєві удари тільки зміцнюють обох.
Звичайно, ламінат – міцний матеріал, але в процесі тривалої експлуатації піддається впливу великих і частих навантажень на замки, що призводить до їх розхитування і виходу з ладу. Тому дуже важливо визначитися, яку вибрати підкладку під ламінат, виходячи з того, в яких конкретно умовах він буде експлуатуватися, а також потрібно врахувати ступінь навантаження, вологості приміщення, впливу тепла, ультрафіолету і т. д.

Яку підкладку під ламінат вибрати?
На сьогоднішній день існують наступні різновиди матеріалу для виготовлення підкладки:
- пробка
- поліетилен
- полістирол
- деревинно-волокнисті плити

Кожна має свої особливості, але все ж бажано вибирати ту, яку рекомендує виробник ламінату. Якщо рекомендації відсутні або вони чомусь вас не влаштовують, тоді слід здійснювати вибір самостійно.

Коркова підкладка - це ідеальний варіант для дитячої кімнати. Дивовижна здатність пробки відновлювати свої розміри після впливу будь-яких навантажень дає можливість не побоюватися цілісності підлогового покриття навіть при постійних інтенсивних іграх дітей. Мала теплопровідність дає прекрасну теплоізоляцію, велика щільність матеріалу забезпечує довговічність ламінату, захищаючи його замки від сильних перегинів.
Недолік – щільність такої основи не дозволяє використовувати її при нерівностях підстави більше 1-2мм, що вимагає ідеального вирівнювання стяжки підлоги.

Поліетиленова підкладка – найдоступніший матеріал з точки зору ціни, не боїться вологи, може мати захисний шар з фольги, що дозволяє використовувати її одночасно в якості відбивача. Така підкладка добре згладжує нерівності основи, стійка до хімічних впливів, але при всьому цьому вона має різні строки служби в залежності від типу виробництва.
Так, газовспененная вже через рік–два втрачає форму і всі свої демпферні здібності, залишаючи ламінат без підтримки. До того ж, вона дуже «чутлива» до ультрафіолету, з-за чого просто розкладається в порошок.
Хімічно і фізично пресовані варіанти не мають зазначених раніше недоліків, проте їх вартість відносно вище.

Пінополістирол: проміжний варіант між предидущими типами штучних варіантів.
При низькій вартості має тривалий термін експлуатації, однак через особливості виготовлення (проводиться у вигляді невеликих жорстких листів) вимагає якісну підготовку основи підлоги і додаткову гідроізоляцію. Полістирол дуже небезпечний при горінні, рясно виділяє їдкий і отруйний дим.

Спеціальна підкладка під ламінат: «деревинно-волокнисті плити», - відрізняється ефективністю знижувати транзитні шуми і гасити стукіт підборів. Додатково, через свою товщини, дозволяє вирівнювати великі нерівності чорнового підстави підлоги за рахунок еластичності при товщині 4-12 мм, і при цьому володіє великою міцністю на стиск.

Бувають випадки, коли ламінат укладають поверх системи "тепла підлога". Підкладка під "тепла підлога" для ламінату повинна проводити тепло. Є спеціальна підкладка для теплих підлог, її перфоровані полотно вільно пропускає тепло, при цьому виконуючи свою основну функцію – підтримку ламінату.

Також можливе застосування поліетиленової підкладки без фольги, в крайньому випадку, можна постелити просто гофрований картон на теплій підлозі, де повністю відсутня волога. Так як ламінат сам по собі дуже погано проводить тепло, необхідно застосовувати спеціально сумісні з "теплою підлогою" ламінірованні покриття.

Товщина підкладки під ламінат, незалежно від матеріалу виготовлення, не повинна перевищувати 3мм, але деякі недобросовісні виконавці ремонтних робіт з метою приховати недоліки, допущені при вирівнюванні основи, застосовують підкладку товщиною 4 мм і більше, що при здачі об'єкта виглядає цілком пристойно, але через півроку підлогове покриття буквально розходиться по швах.

Як бачите, вибір підкладок під популярне підлогове покриття широкий, тому сказати, яка краще підкладка під ламінат важко, краще все ж прислухатися до того, що говорять виробники ламінату і вибирати той вид, який вони рекомендують, незабывая при цьому враховувати умови експлуатації.

Деякі компанії-виробники випускають ламіноване підлогове покриття з вже прикріпленим до нього ізоляційним матеріалом. Інтегрована підкладка зустрічається зазвичай у високоякісного ламінату 32 та 33 класу. Таке покриття дуже зручно монтувати, але при цьому воно має більш високу вартість.

Правильно підібрана основа дозволить збільшити термін служби вашого підлогового покриття та поліпшити її експлуатаційні характеристики.