Питання про підлогах

Часті питання про підлогах

ЦентрПол пропонує відповіді на часті питання про підлогових покриттях.

Ламінат і статичну електрику?

·         Статична електрика виникає в результаті тертя між різними матеріалами. Люди, які вступають в контакт з такими матеріалами, можуть отримати електричний шок. Статична електрика на ламинатном підлозі може бути викликано різними причинами: занадто сухе повітря в комбінації з високими температурами, наявність кондиціонера, який висушує повітря, високе тертя на ламінованої поверхні, наприклад, гумових підошов, наявність занадто великої кількості електричних приладів в приміщенні, де встановлений ламінатна підлога. Деякі люди можуть бути більш чутливі до статичної електрики, ніж інші. У більшості випадків статичну електрику не представляє проблем. Якщо проблема все-таки виникає, то часто досить просто підвищити вологість повітря в кімнаті до 55 % або 60 %, щоб знизити кількість електрики, накапливаемое ламінатним підлогою. У виняткових випадках ламінатна пол може бути заземлений за допомогою мідного дроту.

·         У деяких виробників є спеціальне антистатичне покриття на ламінаті.

Можна використовувати ламінат, якщо є домашні тварини?

·         Рекомендуємо регулярно підстригати кігті собакам, кішкам, щоб зменшити ризик появи подряпин на підлозі. Сечу і інші виділення необхідно негайно видаляти з підлоги. Після цього необхідно негайно почистити підлогу. Дивися для цього прибирання підлоги.

Чи можна ставити важкі предмети на ламінат?

·         Установка важких предметів на ламінатна підлога (таких, як ліжка з водяними матрацами, шкафи) не представляє проблеми за умови, що основа підлоги стійка до тиску (це означає, що підкладка зберігає товщину і пружність з плином часу незмінною). Забезпечте зазор в 8 мм мінімум навколо важких предметів. Зазор може бути оформлений за допомогою плінтуса або профілю. Намагайтеся уникати великого тиску в одній точці: наприклад, з'єднайте ніжки більярдного столу дерев'яними рейками, щоб краще розподілити тиск ніжок столу і не зосереджувати його тільки в точках ніжок.

Як забезпечити довгий термін служби ламінату?

·         Ламіновані підлоги, на відміну від деяких інших статевих покриттів, як, наприклад, паркет, килими, дуже прості у догляді: досить протерти підлогу сухою ганчіркою з мікроволокон. Тільки зрідка необхідно протирати підлоги «з легким зволоженням». Важливо, щоб вода ніколи не залишалася протягом довгого часу на ламинатном підлозі.

Мій ламінована підлога скрипить.

·         Іноді буває, що ламінатні підлоги скриплять, якщо за ним ходять. Це зазвичай пов'язано з неправильною укладанням та/або з великою сухістю повітря. При укладанні ламінату необхідна акліматизація ламінатних дощок протягом 48 годин, в тій кімнаті, де ламінована підлога буде встановлюватися. Прослідкуйте, щоб поверхня для укладання була рівною, сухою, щоб на ній не було пилу, щоб була парозахисну плівка, щоб підкладка була стійка до тиску (це означає, що цей слой- підкладка зберігає товщину і пружність з плином часу незмінною), щоб були обхідні шви-зазори як мінімум 8 мм між ламінатом і будь-яким "перешкодою" (стіна, дверні рами, колони і так далі ...), щоб через кожні 10 погонних метрів по довжині і ширині був передбачений зазор щонайменше 8 мм, і щоб ламінат був встановлений в рекомендованих приміщеннях (тобто, не у ванній, теплиці, на веранді і так далі ...). Занадто сухе повітря також може бути причиною скрипу. Необхідно забезпечити оптимальну вологість повітря, приблизно 55-60 % в кімнаті. Для точних вказівок з укладання необхідно дивитися відповідні інструкції в упаковках ламінату.

Можна укласти ламінат поверх іншого шару ламінату?

·         Ламінат без проблем може бути покладена поверх іншого ламінату за умови, що поверхня чиста і гладка, і під новим ламінатом встановлюється спеціальна підкладка. Якщо є підігрів підлоги, то існує можливість збільшення витрат на енергію, тому що загальна опірність теплоті двох різних статевих покриттів разом може бути більше ніж 0,15 кв.м K/W. За додатковою інформацією зверніться до продавця або укладальника ламінату.

Стійкий чи ламінат до вогкості і воді?

·         Не рекомендується встановлювати ламінат в сирих і вологих приміщеннях, наприклад, у ваннах, саунах і так далі. Наявність постійної вологості в повітрі або водяних парів збільшує ризик утворення здуття на ламінованих дошках, що призводить до псування панелей. Постійна наявність води на поверхні також може заподіяти шкоди, тому рекомендується негайно витерти підлогу після потрапляння на нього вологи.

Поверхня для укладання ламінованого статі нерівна. Можна укласти кілька нижніх шарів - підкладок один на інший, щоб компенсувати різницю у висоті?

Використання різних типів підкладок у кілька шарів під ламінатним підлогою не рекомендується. Дуже важливо, щоб нижній шар - підкладка був стабільним і стійким до тиску, щоб уникнути псування систем кріплення між ламінованими дошками.
Рекомендується в таких випадках:

·         вирівняти поверхню для укладання за допомогою спеціалізованого (вирівнюючого) розчину. На висохлий вирівнюючий розчин може бути покладена спочатку парозахисну плівка, потім нижній шар – підкладка, а потім сам ламінатна підлога.

·         при перепадах висоти до 3 мм можливо використовувати "еко-плити", тобто пресовані плити від частини замінюють при цьому стандартні види підкладки.


Чи можна обійтися без підкладки?

Установка нижнього шару підкладки є абсолютно необхідною при укладанні ламінату, (за винятком ламінату з приклеєною підкладкою). Нижній шар - підкладка використовується не тільки для нівелювання статі і вирівнювання невеликих нерівностей (<2 мм). Використання необхідного нижнього шару забезпечує максимальний комфорт відчуттів і звукоізоляцію встановленого ламінату. У загальному і цілому можна сказати, що:

·         Якщо ми хочемо, щоб в кімнаті був мінімальний звук від ходіння по ламінату (= рефлекционный звук), нам необхідна маса/ важкий матеріал для абсорбції звуку.

·         Якщо ми хочемо, щоб сусіди знизу не скаржилися на шум від ходіння по підлозі (= трансмісійний звук), нам необхідний легкий пружний матеріал, тому що повітря є хорошим звукоізолятором.

·         Деякі нижні шари підкладки є компромісним рішенням для зниження рефлекционного і трансмісійного звуку.

Може ламінована підлога використовуватися для людей з алергіями?

·         Завдяки щільній і герметичною поверхні пил не осідає. Система замкового кріплення забезпечує крім того щільну пригін ламінатних панелей по лініях швів, тому і туди пил не забивається. Ці особливості конструкції, а також постійне прибирання не дадуть можливості поширитися часток, що викликають алергію, і пилових кліщів. І таким чином не дають можливість розвинутися алергій.

·         Існують серії ламінату у деяких виробників з низьким вмістом формальдегіду.

Опалювальний підлога під ламінатом?(укладання й використання)

·         Елементи системи водяного опалення повинні бути забетоновані в підставі підлоги

·         Елементи системи опалення проходять на 3cm нижче поверхні.

·         До укладання покриття Ви повинні перевірити систему опалення за інструкціями виробника.

·         Вміст вологи в стяжці не повинно перевищувати 1,5% ( за методом CM)

·         Вимкніть систему опалення до початку укладання , під час і протягом 24 годин після закінчення укладання ламінату.

·         Укладіть мембрану вологості, підкладку і ламінат згідно інструкції по укладанню. При використанні інших підкладок потрібно перевірити повну справність системи опалення.

·         Залиште зазор необхідний для розширення ( 8-10 mm) від кожного краю підлоги. Для забезпечення однакового зазору при великих площах, перехідний профіль повинен бути вмонтований через кожні 10 погонних метрів або між різними приміщеннями.

·         Після укладання підлоги, почекайте мінімум 24 години до ( поступового) включення системи опалення.

·         Уникайте занадто великих температурних коливань і поступово
налаштуйте вашу систему опалення - максимально допустиме значення +/- 5°C в день.

·         Контактна температура не повинна перевищувати 24-27° C. Максимальною температурою води вважається 50° C.

Як заповнити дірку в попорченной ламінатної дошки?

Дрібні пошкодження (такі, як, наприклад, глибокі подряпини, дрібні дірки в результаті удару гострого предмета при падінні на ламінат) ламінатного підлоги можуть бути відреставровані за допомогою реставраційного пакету для ламінованих підлог. У таких пакетах зазвичай присутній різні кольори, змішуючи які ви можете досягти кольору, максимально наближеного до кольору вашої ламінованої дошки. Однак такий ефект ремонту підійде на короткий час і не витримає постійного зносу, особливо в прохідному місці. За додатковою інформацією звертайтеся до продавця.

Можуть з'явитися подряпини на ламінаті?

Як практично на всіх типах статевого покриття, наприклад: паркет, натуральний камінь, керамічні плитки, килимове покриття, вініл; і на ламинатном підлозі можуть з'явитися подряпини. Особливо при контакті з гострими предметами. Ламінатні підлоги обладнані верхнім захисним шаром, який складається з меламіну, він стійкий до подряпин, але не гарантує повну відсутність. Верхній захисний шар забезпечує нормальне використання підлоги в домашніх умовах, і використання в комерційних приміщеннях при невеликому навантаженні. Слід вжити деякі запобіжні заходи, якщо ви хочете, щоб ламінатна підлога міг довго служити вам. Дрібна пил, маленькі камені і тверді частинки краще нехай не потрапляють на ламінат, постеліть хороші килимки перед вхідними дверима і встановіть розсувні рами на терасі, наприклад. На ніжки стільців і інші меблі, яку ви пересуваєте, краще зміцнити захисні підкладки з повсті або м'якої гуми. Регулярно перевіряйте, чи на місці ці захисні підкладки, і замінюйте їх у разі зносу. Якщо меблі на коліщатках, простежте, щоб колеса були з м'якої гуми. На стільцях, наприклад, біля письмового столу, коліщатка повинні легко обертатися. Насадки пилососа і коліщатка пилососа також повинні відповідати вищезгаданим умовам: бути з м'якої гуми, легко обертатися, і на пилососі повинна бути м'яка щітка. Слідкуйте за тим, щоб тверда поверхня насадки пилососа не стосувалася ламінатного підлоги, і не було тертя. Вибирайте щітки з м'якою щетиною, ні в якому разі не з жорсткою щетиною, щоб доглядати за ламінатним підлогою.

Чи можна заповнити проміжки між ламинатыми дошками силіконової пастою замість плінтуса?

Заповнення зазорів силіконової пастою не рекомендується, тому що силіконова паста являє собою масу, яка при розширенні ламінатних дощок в розмірі буде висуватися назовні. Повністю затверділа силіконова паста призведе до того, що ламинатые дошки при розширенні під впливом температури почнуть жолобитися, що призведе до пошкодження покриття. Краще всього залишити зазори незакритими або закрити плінтусом або сполучним профілем.

Яка максимально можлива довжина ламінатного підлоги без зазору?

Тому настійно рекомендуємо залишати зазори як мінімум 8 мм через кожні 10 погонних метрів. Ці зазори можна закрити спеціальним з'єднувальним профілем. Як і інші органічні покриття підлоги, ламінат може змінювати розміри – розширюватися чи зменшуватися в залежності від температурного режиму та вологості повітря.

Скільки часу має пройти до укладання ламінатного підлоги на свіжий бетон /розчин?
Будівельний розчин повинен повністю висохнути, перед тим як укладати ламінатна підлога. Час висихання залежить від типу і товщини стяжки. В якості загального правила для визначення часу можна запропонувати:

·         1 тиждень на один см при загальній товщині до 4 см

·         2 тижні на один см для тих частин, де товщина перевищує 4 см


Приклад: для стяжки товщиною 6 см час висихання буде становити в цілому: (4 см x 1 тиждень) + (2 см x 2 тижня) = 8 тижнів.
Щоб повністю переконатися, що стяжка висохла, можна виконати пробу вологості стяжки.

Способи чищення/прибирання ламінату
Перший раз:

·         Видаліть пил і бруд м'якою щіткою або пилососом з насадкою у вигляді м'якої щітки для паркету.

·         Протріть підлогу сухою серветкою.

·         Замініть серветку і протріть ще раз.

·         Видаліть залишилася бруд пристосованим для цього миючим засобом для ламінату.

·         Замініть суху серветку добре вичавленою серветкою або ганчіркою і протріть ще раз.

·         При необхідності повторіть цю протирання кілька разів.

Щоденне користування: чистити сухим способом

·         Використовуйте пилосос з насадкою у вигляді м'якої щітки для паркету або використовуйте сухі електростатичні серветки, які притягують бруд, пил і волосся.

·         Переміщайте чистячий інструмент уздовж панелі підлоги плавним рухом.

·         Не рекомендується чистка мокрою ганчіркою, так як можливо необоротне пошкодження підлоги. Ламінат можна чистити тільки добре вичавленою ганчіркою.

·         Без використання сили переміщення вздовж панелі підлоги, плавним зигзагоподібним рухом.

·         Ретельно протріть поверхню сухою бавовняною або махрової ганчіркою, швидко видалити залишки вологи.



·