Розрахунок кількості ламінату, укладання

Як розрахувати необхідну кількість ламінату? Як укласти підлогу з ламінату?

  • Як визначити (розрахувати) необхідну кількість ламінату залежно від способу укладання?
  • Розрахунок необхідної кількості ламінату
  • Візуалізація процесу укладання ламінованої підлоги від компанії Balterio

Ці мі питаннями задається кожна при організації ремонту в своїй квартирі або будинку, адже підлогове покриття одна з основних складових будь-якого приміщення і використовується воно щодня і постійно, на відміну, наприклад, від стін. Відповідно, розрахувати, а головне правильно укласти ламінат необхідно для того, щоб підлога не почав втрачати свій зовнішній вигляд і скрипіти вже через деякий час. В даній статті піде мова саме про ламінаті, як про підлоговому покритті найбільш поширеній. Адже навіть натуральна паркетна дошка або вінілова плитка, замінюють ламінат в різних приміщеннях (паркетна дошка в спальні, вінілова плитка у ванній або кухні), мають аналогічні ламінату замкові з'єднання і способи укладання.Але приступаючи до ремонту, кожен з нас намагається придбати ламінат так, щоб і другий раз не довелося їхати, та й зайвого не взяти.

Як визначити (розрахувати) необхідну кількість ламінату залежно від способу укладання?

Щоб визначитивитрата ламінату, спочатку необхідно визначитися зіспособом укладання ламінатув приміщенні.

Самою економічноюсхемою укладання ламінатує укладання ламінату паралельно падаючому світлі з вікна.Пряма укладанняламінату рекомендується в тому випадку, коли вікна знаходяться тільки на одній стіні кімнати. Напрямок укладання при цьому відповідає напрямку сонячних променів. Поперечна укладання не прийнятна при такому розташуванні вікон з-за того, що тіні від місць стикування панелей будуть занадто кидатися в очі, тим самим негативно позначається на зовнішньому вигляді приміщення.

Описание: http://test.centrpol.com.ua/image/catalog/stati/ukladka_1.jpg

Схемапоперечної укладанняламінату

Описание: http://test.centrpol.com.ua/image/catalog/stati/ukladka_2.jpg

Прямаукладання ламінату, як і поперечна, зажадає запас ламінату в 5-7%.

Схемадіагональної укладанняламінату /Ламінат по діагоналі

Описание: http://test.centrpol.com.ua/image/catalog/stati/ukladka_3.jpg

При укладанні ламінату по діагоналі запас становитиме 10-15%.

Якщо ж ви вибрали більш художню укладку або художній ламінат – візерунки і різну геометрію, то доведеться подбати про запас в 20-30%. Справа в тому, що навіть при укладанні ламінату ялинкою доведеться відкласти на обрізки близько третини дощок ламінату.

Але не поспішайте, щоб правильно підрахувати витрату ламінату, враховуйте ще один дуже важливий показник – довжину і ширину дошки. Найчастіше, найголовнішою помилкою при укладанні ламінату є те, що покупці забувають врахувати ці показники. Кожен виробник виробляє ламінат з певними параметрами, навіть ламінат однієї і тієї ж марки, але різних колекцій може відрізнятися один від одного. До того ж, виробники і тут подбали про нас: на кожній пачці вказавши площу, яку можна покрити звичайним способом укладання.

Розрахунок необхідної кількості ламінату

Як вже зазначалося - перше, з чого починаємо, - малюємо попередню схему приміщення. Відображаємо все: двері, ніші, кути, труби, відступи і тп. Визначаємо спосіб укладання ламінату. Промальовуємо ламінат. Тепер можна наочно побачити, де необхідно зробити добавку. Потім визначаємо загальну площу, яку необхідно покрити ламінатом. Тепер ділимо площа приміщення на площу, яку здатна покрити 1 уп. ламінату. Виробляємо округлення до цілого числа в більшу сторону!

Наприклад:розміри приміщення складають 5.5 м на 4.2 м, упаковка ламінату здатна покрити 2.15 кв. м., ми вибираємо самий звичайний спосіб укладання - уздовж стіни. Площа приміщення дорівнює 23,1 кв. м. Додаємо 5% запасу (23,1 х 0,05 = 1,16) отримуємо 24,26 кв. м. Отже, кількість необхідного ламінату складе: 24,26 / 2.15 = 11,28... або 12 уп. Після укладання ламінату у вас залишаться зайві планки і обрізки. Не варто їх викидати. Їх можна буде використовувати для заміни ламінату в майбутньому.

Висновок:Розрахувати необхідну кількість ламінату нескладно, але це питання вимагає до себе серйозного ставлення. Купити більше - значить втратити гроші. Купити менше – може опинитися в такій ситуації, що потім в магазині не виявиться ламінату з таким же відтінком.

Скористайтеся послугами фахівців, які не лише зроблять якісне укладання ламіната, але і допоможуть в усіх необхідних підрахунках.

Укладання ламінату своїми руками

Кожен, хто хоч раз стикався з ремонтом, знає: завершений ремонт лише тоді, коли в приміщенні укладений новий підлогу. Ламінат, як найпоширеніше підлогове покриття з системою замкового з'єднання CLICK, укласти може не тільки професіонал, але і любитель. Укладання ламінату своїми руками може на перший погляд здатися дуже простою. Однак це помилково, щоб Ваш новий підлогу радував багато років, слід дотримуватися основних правил і етапів.

Етапи роботи полягають у наступному:

1. Оцінка підстави та його підготовка під ламінат

Перевіряємо підставу на наявність нерівностей. Перепад підлоги не повинен перевищувати 2-3 мм, він цілком сховається за якісними підкладками. Якщо перепади більше, то слід підготувати основу: дерев'яна підлога – вирівняти і відшліфувати, бетонний – зробити нову стяжку або використовувати невелир-смесси. Далі оцінюємо саме приміщення, його розміри, наявність перешкод (системи опалення, водопостачання) та інше. Дуже часто приміщення мають не зовсім ідеальну прямокутну форму. В такому випадку починати укладання буде потрібно з тієї частини кімнати, яка буде більш відкритою. Це робиться з тією метою, щоб останній ряд в формі клину не розташовувався у відкритій частині приміщення.

2. Укладання гідроізоляційної і звукоізоляційної основи (при необхідності)

Перш ніж приступити до укладання ламінату, на основу укладають ізоляційний шар, який буде не просто забезпечувати хорошу звукоізоляцію, але і захищати ламінат від вологи. В якості пароізоляційного шару можна використовувати навіть звичайну поліетиленову плівку, яку укладають внахлест на 20-30 см. Для більшої надійності, щоб вона не роз'їжджається, проклеюють її скотчем. Лише після цього можна укласти звукоізоляційні підкладки. У ряді випадків застосовують технічну пробку, як найбільш кращий матеріал. Майте на увазі, якщо основа підлоги знаходиться в допустимих перепадных межах і на ньому вже є лінолеум, то укладання ламінату можна проводити зверху існуючого покриття. У даному разі відпадає необхідність в поліетилені.

3. Сортування ламінату по його малюнку

Часто перед укладанням ламінату своїми руками проводять сортування панелей ламінату по малюнку. Особливо це необхідно робити при купівлі дешового сегмента підлогових покриттів, коли малюнок на дошках часто повторюється. Або у випадку, коли ми хочемо створити особливий інтер'єр приміщення. Дошки, які нас менше всього цікавлять, можна використовувати ближче до стіни і в тій частині кімнати, де, ймовірно, буде стояти меблі. Це робиться для того, щоб в очі не впадало "невідповідність" малюнка між окремими панелями. Крім того, ще раз виміряйте довжину сторони, вздовж якої планується робити укладку. Якщо виявиться, що довжина останньої дошки в ряду буде занадто мала, то вам доведеться підпиляти панелі так, щоб залишок став більше.

4. Безпосереднє укладання ламінату

Ще раз оціните свої можливості і сили. Якщо у вас є хоч частка сумнівів, то запросіть фахівця. Тим більше, що наші салони пропонують послуги укладання ламінату всім нашим клієнтам. Якщо ви впевнені, то приступайте до роботи.

Вважається, що підлогове покриття повинне пройти температурну адаптацію, тому куплений товар доцільно протримати в кімнаті не менше 24 годин. Обов'язково залишаємо зазор між стіною і ламінатом в 7-10 мм, використовуємо спеціальні клини. Перший ряд панелей укладаємо замком від себе, кожну наступну стыкуем торцем один одному.

Ламінатні панелі потрібно замикатися під кутом 25-45 ̊. Особливо важливим є той факт, що виконуючи замикання, потрібно акуратно простежити за тим, щоб не було будь-яких перекосів і зсувів суміжних планок. Як правило, остання планка першого ряду підрізається. Залишок від планки можна застосувати в якості першої планки наступного ряду. Другий ряд укладаємо так, щоб у нас формувався шаховий порядок. Другий ряд необхідно змонтувати цілком і окремо від першого ряду. Необхідно ретельно контролювати з'єднання на зрушення і перекоси. Другий ряд потрібно прикріпити до першого. Будьте уважні: у замковій частині не повинно бути ніякого сміття і будь-яких забруднень, що заважають укладанні. Кут підйому другого ряду повинен бути в межах 20-45 ̊. Краще всього застосовувати поступове з'єднання і лише потім проводити замикання. Підбиття одного ряду до іншого потрібно робити помірковано і з легкістю рухівя удару руки. Можна використовувати молоток і брус, щоб підбити панель більш щільно, але це робиться тільки в крайній випадок або при укладанні ламінату підвищеної товщини (10-12 мм). Якщо Вам необхідно підтягнути панелі один одному в кінці ряду, то не зайвим буде скористатися струбцинами. При необхідності підпиляти по довжині дошку або вирізати місце під трубу, використовуйте електролобзик.

Дуже важливим моментомукладання ламінатує монтаж 1-го ряду підлогового покриття.

Тут необхідно враховувати наступні умови:

  • довжина всіх технологічно підрізаних крайніх планок повинна становити не менше 300 мм;
  • замикає ламінатна ряд не повинен бути шириною не менше 50 мм;
  • величину стінних зазорів рекомендується виконувати величиною в 10 мм.

5. Завершающе штрихи (установка плінтуса і обрізка підкладок по периметру).

Коли покладений ламінат, то акуратно обрізаємо ізоляційну підкладку по всьому периметру. Нерівності країв будуть приховані за встановленим далі плінтусом. Плінтус – це одна з важливих завершальних деталей підлоги. Саме завдяки йому, Ви не просто декоруєте свій інтер'єр, але і захищаєте підлогу від пилу і вологи. Ви можете встановити пластиковий плінтус, або дерев'яний плінтус, виконаний з МДФ. Можна підібрати плінтус не тільки за його призначенням (наприклад, щоб заховати проводку), але і за кольором і структурі.